Ech.
Miałam być w sieci częściej.
Albo chociaż: częściej bywać.
Nie wiem, czy to kwestia mojej osobowości, losu, karmy, czy błędnych przekonań, ale bardzo często, kiedy sobie coś założę i za pewnik wezmę, następuje trzęsienie ziemi. Moje prywatne, małe trzęsienie ziemi z epicentrum w mojej głowie, które odbiera mi wenę na sklecenie jakichkolwiek sensownych zdań i ich opublikowanie. A czasami z epicentrum w najbliższym otoczeniu, gdzie, jak królik z kapelusza, wyskakują sytuacje wymagające natychmiastowego działania lub ich pacyfikacji.
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 21.02.2017 123249.bmp
(ostatnio miałam wrażenie, że moje życie przypominało tą grę:)
Gdy spacyfikowałam jedno, od razu wyskakiwało kolejne zdarzenie. Albo kilka. Naraz.

Najpierw zalew paczek z zaparzaczami i gadżetami, które natychmiast musiałam obfocić i wrzucić na DaWandę, bo jak nie wrzucę, to nie sprzedam – proste. A swoja drogą, interesujące. Produkty zamówione 3 miesiące temu, są jeszcze w trasie, a te kupione miesiąc temu spadają na mnie lawiną, bo Urząd Celny nie może zwalniać ich w kolejnosci wpływu, tylko przetrzymuje przez 3 tygodnie, żebym mogła dostać cholery, bo są osoby, które zamówiły u mnie akurat tą, przetrzymywaną przez celników, zawartość. No szlag jasny!

Póżniej – rękodzieło. Wiecie, to wcale nie jest tak, że jak masz bransoletkę z koralików, to to żadna filozofia. Nie macie pojącia, ile razy linka, trzymająca te paciorki, wysmyknie się z szczypiec czy zacisków, gumka strzeli, rozwiąże się i pozwoli kulkom na spadanie swobodne i szalony taniec po podłodze. Ile razy ogniwo łańcuszka nie wytrzyma zaczepiania o kółeczko, ustawicznego zapinania, odpinania i poprawiania, na szkatułkach spęka lakier, bo ma taki kaprys, a ten, z kolei, nie pokrywa się z moją koncepcją i muszę go RĘCZNIE, papierem ściernym, zeszlifować.
A ileż to razy farba do porcelany malowniczo spłynie z kubka zachęcona grawitacją i osadzi się przy denku w postaci grubej kropli…
A dobrze jest mieć na uwadze, że firma to nie jest praca ma jedyna, i czasami po powrocie z tej etatowej, zwyczajnie, po ludzku, nie chce mi się tworzyć.
Nie, to nie są gorzkie żale – naprawdę lubię tworzyć, zwłaszcza indywidualne zamówienia – jestem wtedy przeszczęśliwa, a nierzadko pokonuję też w ten sposób swoje granice i udawadniam sobie, że potrafię.
Dmuchawce? Nie ma sprawy.
81eed2adebe105373976852c42d072268f0a22a9 a700e3c233fa17927e209aa5885d364a899264eb
Titanic? Bardzo proszę!
16709446_670519023130136_677480696_o 16732160_670518886463483_1939582357_o
To, po prostu, jest odpowiedź na pytanie: dlaczego tak mało rękodzieła robisz? No właśnie, dlatego.

Kolejna sprawa jest nierozerwalnie związana z powyższą.
Otóż, równo tydzień temu, kiedy sprzedaż szła mi jak z płatka, DaWanda postanowiła się na mnie obrazić i zablokować mój sklep. Konsekwencją ich decyzji, jest mój foch, zwłaszcza, że sprawdziłam fakturę, którą mi wystawili za poprzedni miesiąc. Trzy razy sprawdzałam, czy udział procentowy prowizji, które serwisowi odprowadzam, rzeczywiście wynosi prawie JEDNĄ TRZECIĄ mojego zysku ze sprzedaży, czy po prostu, kalkulator mi oszalał. Nie oszalał.
Tak więc, od tygodnia wybieram platformę shoppingową, tworzę stronę, regulaminy, konfiguruję opcje wysyłki i płatności, dodaję produkty na nowy serwer, siedzę do 5 nad ranem, wstaję o 9, żeby od pierwszego marca móc oficjalnie Was zaprosić do siebie.
Trzymanie kciuków i doping – mile widziane 😉

2 myśli na temat “”

  1. Aga. Trzymam kciuki i od dwóch dni się zastanawiam czy zapłaciłam Ci za zaparzacz. Działaj i trzymaj się. Ja chyba poproszę Cie o taką piękną filiżankę ale to jak już wrócisz z urlopu. Pozdrawiam i muszę Ci powiedzieć, że świetnie sie czyta to co piszesz 🙂

    1. Dziękuję, Asiu :*
      Tak, tak, jesteśmy rozliczone :). Z filiżanką – nie ma sprawy :). W urlopie na tip-top chcę sklep ogarnąć, żeby później skupić sie już tylko na zamówieniach :). Szkatułka będzie na czas ;).

      Ale mi miło przeczytać, że nie męczę kota ;). Dziękuję! 🙂 :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *